Окрошка Рецепти перших страв Супи

Окрошка на квасі з гірчицею

Окрошка на квасі з гірчицею – страва «з характером», що відрізняється яскравим насиченим смаком. Тому якщо ви любите варіанти якомога ніжніше і спокійніше, віддайте перевагу рецептам з кефіром. Наша ж версія присвячується всім фанатам справжньої брутальної окрошки, адже навіть квас тут пропонується готувати самостійно. І саме цей інгредієнт у поєднанні з гірчицею надає страві особливої ​​гостроти та свіжості. Інші складові не відрізняються оригінальністю, хіба що замість м’яса чи ковбаси ми використовуємо відварену яловичину. Загалом, незважаючи на те, що приготування окрошка на квасі з гірчицею – процес не швидкий, ви точно будуте задоволені результатом і жодного разу не пошкодуєте про витрачений час.

Окрошка
Час підготовки2 год
Час приготування1 год
Кількість порцій4
Складність приготуванняСкладно
ВегетаріанськеНі
ТехнологіяВаріння
Кількість калорій567,7 ккал
Білки31,4 г
Жири22,6 г
Вуглеводи61,4 г

СКЛАДОВІ

  • 3 горошини чорного перцю
  • 200 г редис
  • пучок кропу
  • пучок зеленої цибулі
  • 1 цибулина
  • 1 ст. л. готової гірчиці
  • 6 ст. л. сметани жирністю не менше 20%
  • 300 яловичини
  • 4 яйця
  • 1 морква
  • 200 г картоплі
  • 200 г огірків

Для квашеного квасу (на 5 літрів)

  • цукор
  • родзинки
  • 5 л води
  • 1 ч. л. живих дріжджів
  • 200 мл квасного сусла
  • половина буханця житнього хліба

КРОКОВИЙ РЕЦЕПТ ПРИГОТУВАННЯ

Крок 1

Фото приготування рецепту: Окрошка на квасі з гірчицею, крок №1

Приготувати квас. Житній хліб нарізати довільними скибочками. Духовку розігріти до 200ºС і підпекти шматки хліба на деку до появи підсмаженої скоринки. Якщо цього не зробити, то квас вийде не такий насичений за смаком та кольором. Якщо ж хліб пересмажити, то готовий напій гірчитиме.

Крок 2

Фото приготування рецепту: Окрошка на квасі з гірчицею, крок №2

Отримані сухарі покласти в каструлю та залити 5 л холодної води. Довести до кипіння, зняти з вогню та додати квасне сусло. Всипати цукор, перемішати. Після того, як цукор і сусло розчиняться, вміст каструлі повинен охолонути до кімнатної температури.

Крок 3

Фото приготування рецепту: Окрошка на квасі з гірчицею, крок №3

Додати розкрошені дріжджі та промиті родзинки. Каструлю з майбутнім квасом поставити у тепле місце. Дріжджі в жодному разі не повинні заваритися, тому дуже важливо класти їх у теплу, а не гарячу рідину. Живі дріжджі почнуть процес бродіння, а родзинки його підтримають. Займе це від 12 до 24 год.

Крок 4

Фото приготування рецепту: Окрошка на квасі з гірчицею, крок №4

До кінця бродіння хліб та родзинки спливуть, утворивши разом із піною так звану шапку. Тепер квас треба процідити через два шари марлі та сито. Проціджений напій розлити по пляшках, закупорити та поставити на холод. Такий квас можна пити одразу або зберігати 3 дні. З отриманих 5 л квасу один знадобиться для окрошки.

Крок 5

Фото приготування рецепту: Окрошка на квасі з гірчицею, крок №5

Картопля для окрошки відварити “в мундирі”, остудити та очистити. Картопля, свіжа редиска та огірки нарізати дрібними кубиками. Усі інгредієнти мають бути нарізані однаково дрібно. Треба пам’ятати, що окрошка – це холодний суп, а не овочевий салат, залитий квасом.

Крок 6

Фото приготування рецепту: Окрошка на квасі з гірчицею, крок №6

Зелень кропу та зелену цибулю дрібно порубати. Можна використовувати і петрушку, але все ж таки краще кріп з його свіжим ароматом. Не буде помилкою, якщо ви додасте в фарбу подрібнене листя свіжого салату або шпинату, а також солодкий перець.

Крок 7

Фото приготування рецепту: Окрошка на квасі з гірчицею, крок №7

Яв’ячий язик для окрошки варити не менше 2 годин на невеликому вогні в добре підсоленій воді разом з очищеною цибулею, морквою та перцем. Готовність мови можна перевірити, проткнувши її ножем. Якщо язик зварився, ніж має проходити легко. З готового гарячого язика під струменем холодної води зчистити плівку. Дати йому охолонути і нарізати такими ж дрібними шматочками, як овочі.

Крок 8

Фото приготування рецепту: Окрошка на квасі з гірчицею, крок №8

Яйця відварити круто, кип’ятити 5 хв. Якщо яєчна шкаралупа тріснула, треба сильно посолити воду, тоді білок згорнеться і не витікає. Варені яйця остудити у холодній воді, очистити від шкаралупи. Розділити білки та жовтки. Білки дрібно порубати.

Крок 9

Фото приготування рецепту: Окрошка на квасі з гірчицею, крок №9

Яєчні жовтки протерти через сито. Змішати із гірчицею та сметаною до стану кашки. Якщо ви хочете зробити смак окрошки гострішим, то додайте зелену цибулю, також протерту через сито. З тією ж метою замість гірчиці можна використовувати тертий хрін – крім гостроти він додасть окрошці ще й специфічний аромат.

Крок 10

Фото приготування рецепту: Окрошка на квасі з гірчицею, крок №10

У суміш із сметани, гірчиці та жовтків поступово влити 1 л квасу. Посолити, ретельно розмішати. Крихітний квас готовий. Він повинен мати насичений смак та густу консистенцію. Готовий квас можна використовувати відразу, а можна залити в пляшку і поставити на 1 год в холодильник.

Крок 11

Фото приготування рецепту: Окрошка на квасі з гірчицею, крок №11

У тарілку покласти по 1 ст. л. кожного інгредієнта: подрібнені редис, огірки, картопля, язик, яєчні білки та рубаний кріп. Залити все холодним квасом. Посипати рубаною зеленою цибулею. Подавати окрошку з квасом і гірчицею потрібно зі сметаною та житнім хлібом.

КОРИСНА ПОРАДА

Іноді для окрошки використовують відразу кілька видів м’яса та/або м’ясних делікатесів. В одному рецепті можуть поєднуватися яловичина, свинина та язик, а також будь-яке відварене м’ясо з карбонадом або варено-копченим стегенцем.

ДО РЕЧІ

Картопля для окрошки на квасі з гірчицею краще зварити напередодні приготування страви, щоб він встиг остудитися. У цьому випадку очищені бульби легше нарізатиме акуратними кубиками.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *