Крем-борщ із печеним перцем, ролами із сала та запеченим часником. Нехай вибачать мене шанувальники Українського борщу з пампушками та розтертим із часником салом. Це не він. І не Полтавський, зварений на бульйоні з свійської птиці. Чи не Флотський з копченим окістом і не Сибірський з квасолею. Це борщ, варений-перетравлений на сто разів. І ось тепер приготовлений і поданий особливим способом.

СКЛАДОВІ
Для прикраси:
- гірчиця
- часник
- сушена зелень (я брала петрушку)
- кріп свіжий
- бородинський хліб
- перчик чилі
- сало солоне
- сметана для подачі
На 3 літрову каструлю знадобиться:
- яловичі реберця – 500 г
- шийний висів молодого баранчика – 200 г
- цибуля ріпчаста – 100 г
- морква – 100 г
- селера кореневої – 100 г
- перець болгарський – 200 г
- томатна паста – 2 ст. л.
- картопля очищена – 360 г
- капуста білокачанна – 280 г
- капуста квашена – 80 г
- бурякова вода (рівно стільки, щоб досягти потрібного кольору та консистенції)
- буряк печений – 400 г (2 шт.)
- гірчиця домашня
КРОКОВИЙ РЕЦЕПТ ПРИГОТУВАННЯ
Крок 1

Насамперед, варимо бульйон. Опускаємо м’ясо в холодну воду, доводимо до кипіння, та й далі самі знаєте. Чому саме такі сорти м’яса та співвідношення? Не питайте, просто повірте мені та все. У бульйон при варінні потрібно додати чорний перець горошком, шматочок селери, одну гвоздичку, підпічну на плиті цибулю і моркву і стеблинки якоїсь зелені. Це все для смаку м’яса.
Крок 2

Приступаємо до процесу: цибулю, моркву та селеру нарізати соломкою. В ідеалі дуже тоненько, але можна не морочитися. У нашій сьогоднішній інтерпретації якість нарізки не така важлива. Все одно – у блендер! Болгарський перець, обов’язково пухкий і червоний, запекти в духовці за максимальної температури до “чорних бочків”. Разом із ним кладемо перець чилі маленького розміру, голівку часнику, змащену оливковою олією та тонко відрізаний шматочок бородинського хліба. Бородінський хліб та перець чилі викладаємо через 3 хвилини, як тільки хліб почне темніти по краях, а болгарський перець та часник дістаємо, як тільки боки перцю почорніють. Перець відразу після приготування кладемо в пакет. Хай потіє.
Крок 3

Розігріти в сотейнику масло, обсмажити нарізані овочі, додати томатної пасти. Пасту візьміть хорошу, не дешеву. Я часто використовую заготовлену з літа м’якоть томатів. Як обсмажиться все, хлюпніть трохи з каструлі, в якій вариться бульйон. Додайте в сотейник квашену капусту, зменште вогонь і загасіть до повної м’якості. Наріжте капусту. Картопля наріжте брусочками, хоча яка різниця в цьому випадку? Як тільки бульйон готовий, виймаємо м’ясо та убік. Обов’язково накрийте харчовою плівкою, щоб не завітріло. Приступаємо до процесу збирання супу. Улюблений момент!
Крок 4

У киплячий бульйон опустіть капусту, як заново закипить-картоплю. Солимо, перчимо. Як картопля зварилася, додаємо в каструлю нашу овочеву засмажку та очищений болгарський перець, залишивши кілька шматочків для декорування тарілки. Буряк трьом на тертці і додаємо в каструлю (другий буряк нарізаємо красивим кубиком, вона буде виступати в якості гущі, в крем-борщ, що готується, не додаємо), вливаємо бурякову воду і додаємо тертий часник. Пюруємо Борщ занурювальним блендером. Всі! Саме тіло готове, одягатимемо! Зараз тільки наріжу сало найтоншими скибочками, змажу з одного боку гірчичкою, щоб згорнути знизу акуратненькі рулетики. І все, далі приступимо до декорування.
Крок 5

Беремо тарілку з широкими краями і на її дно викладаємо гіркою кубики буряків, залишаючи краї тарілки порожніми, туди ми наливатимемо крем-борщ. Можна скористатися кулінарним кільцем для викладання салату, але я це робила за допомогою чайної ложки та власних рук. Далі відрізаємо від вареної яловичини довгі слайси товщиною приблизно 2 см і викладаємо їх внахлест на нашу гірку з буряків.
Крок 6

Невеликим ополоником зачерпуємо бульйон і виливаємо його акуратно по краях глибокої частини тарілки, не зачіпаючи гущі, яку ми поклали спочатку.
Крок 7

Залишимо поки що нашу гущу і перейдемо до декорування полів тарілки: запечену голівку часнику розділимо на часточки, залишаючи в деяких місцях лушпиння, запечений і очищений болгарський перець наріжемо тонкими часточками, від кропу відірвемо невеликі гілочки. У кілька щільно скручених ролів із сала з гірчицею вставимо маленькі гілочки кропу. Розкладемо все щільно на середині поля тарілки півколом: спочатку кріп, до нього примикає часник і цілий перець чилі, між ними вертикально поставлений рол із сала з кропом, потім поруч кладемо рол із сала горизонтально, не забудемо і про шматочки запеченого болгарського перцю в колір нашого. борщу. Повторимо послідовність до утворення півкола на полях тарілки. У вільні проміжки покладемо невеликі гілочки кропу та краплі сметани, виготовлені або ложкою для декорування, або медичним шприцем без голки. Я ще додала до композиції крапельки бурякового мусу, що залишився у мене після приготування оселедця під шубою. Так само викладемо нашому півколо невеликий хвостик із сушеної зелені (я використав петрушку), просто посипавши пальцями її на поля тарілки, ніби продовжуючи наше півколо з декору. До закінчення хвостика із зелені, щільність розташування листків зелені має зменшуватися.
Крок 8

Далі гарно ламаємо чіпс з бородинського хліба і вставляємо його в гущу з кубиків буряків поряд з м’ясом, а уламки додамо до нашого декору на полях. Викладаємо столовою ложкою сметану поруч із м’ясом, і все готове! Ура! Найсмачніший крем-борщ у ресторанній подачі вже у вас на столі. Ах, як смачно це все.